Proces-verbaal over geldigheid en nummering kandidatenlijsten

Met dit formulier doet het centraal stembureau verslag van de zitting waarin is besloten over: de geldigheid en nummering van de kandidatenlijsten; het handhaven van de kandidaten op, en de aanduidingen bovenaan, de kandidatenlijsten.

Procesverbaal Model I-4 (pdf)

1. Verkiezing

Het gaat om de verkiezing van de gemeenteraad van Veendam
Dag van stemming 16 maart 2022

2. Zitting

Het betreft de openbare zitting van het centraal stembureau in Veendam
Datum zitting 4 februari 2022
Tijdstip zitting 10:00 uur

3. Geconstateerde verzuimen

Bij het onderzoek naar de kandidatenlijsten waren geen herstelbare verzuimen geconstateerd.

4. Herstelde verzuimen

De volgende verzuimen zijn hersteld:

Aanduiding in de kieskring(en) omschrijving verzuim

5. Ongeldige lijsten

Het centraal stembureau besluit dat geen lijst ongeldig is verklaard.

6. Geschrapte kandidaten

Het centraal stembureau besluit dat geen kandidaat van een lijst is geschrapt.

7. Geschrapte aanduidingen

Het centraal stembureau besluit dat geen aanduiding boven een lijst is geschrapt.

8. Gecorrigeerde aanduidingen

Het centraal stembureau besluit dat geen aanduiding boven een lijst ambtshalve is aangepast.

9. Geldige lijsten

Het centraal stembureau besluit dat de volgende lijsten geldig zijn verklaard:

Kieskring Veendam

A. GemeenteBelangen Veendam (GB)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Schmaal H.J. (Henk-Jan) (m) Veendam
  2. Knot C.A. (Christel) (v) Veendam
  3. de Jonge R.M. (Robert) (m) Veendam
  4. Westerhuis J. (Job) (m) Veendam
  5. Huizenga A. (Bert) (m) Veendam
  6. Zweerts de Jong M.G. (Martine) (v) Veendam
  7. van Woerkom N.J. (Nick) (m) Veendam
  8. Visser G.H. (Grieto) (m) Wildervank
  9. Kraan A.H. (Bert) (m) Wildervank
  10. Mooijman T.M. (Trevor) (m) Veendam
  11. Bos M. (Menne) (m) Veendam
  12. Koekoek A.C. (Antoinette) (v) Veendam
  13. Zweerts de Jong N. (Nico) (m) Veendam
  14. Ubels J. (Jan) (m) Veendam
  15. Pots D. (Dennis) (m) Veendam
  16. Horlings-Schmaal A. (Andrea) (v) Wildervank
  17. Feijen-Westerhuis H.A.T. (Hilda) (v) Veendam
  18. Wolthuis G.G. (Gerben) (m) Veendam
  19. de Jonge M.P. (Monique) (v) Veendam
  20. van der Laan D. (Derk) (m) Wildervank
  21. Boomstra J. (Jamie) (m) Veendam
  22. Visser M.G. (Marijke) (v) Wildervank
  23. Smit N. (Naomi) (v) Veendam
  24. Oost L. (Lute) (m) Wildervank
  25. Visser-Huizing G.G. (Greetje) (v) Wildervank
  26. Kraan-Zwiers E. (Enga) (v) Wildervank
  27. Schmaal A. (Bram) (m) Wildervank
  28. Oost-Visser L.M. (Lammy) (v) Wildervank
  29. Schmaal E. (Egbert) (m) Wildervank

B. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Grimbergen A.M.A. (Ans) (v) Veendam
  2. Haije R. (Rob) (m) Veendam
  3. Tepper J. (Josh) (m) Wildervank
  4. Kenters B.A. (Ben) (m) Wildervank
  5. Slor O.P.V. (Vladimier) (m) Veendam
  6. Greven A. (Albert) (m) Veendam
  7. Loots P. (Pieta) (v) Veendam
  8. Olijve J. (Jenne) (m) Wildervank
  9. Pricker L. (Lotte) (v) Veendam
  10. Janssen H. (Hilke) (m) Wildervank
  11. Stokker P. (Petra) (v) Borgercompagnie
  12. Tepper P.K. (Piet) (m) Veendam
  13. Dragt A. (Anneke) (v) Veendam
  14. van der Ark-Wiering R.C. (Serina) (v) Veendam
  15. de Bruijne P.M. (m) Veendam
  16. Welten L.H.T.M. (Lianne) (v) Veendam
  17. Hoving G. (Gerry) (m) Veendam
  18. Haije-Aletić E. (Ermina) (v) Veendam
  19. Buiring L. (Bert) (m) Veendam
  20. Klatter H.G.E. (Heleen) (v) Wildervank
  21. Vazel A. (Bram) (m) Veendam
  22. Kenters-van der Hoek G.F. (Griet) (v) Wildervank
  23. Muurman F. (Frits) (m) Veendam
  24. Batting-Niewzwaag B. (Dina) (v) Veendam
  25. Bos J.B. (Bert) (m) Veendam
  26. de Raad Y. (Yvette) (v) Veendam
  27. Oldenburg A. (Anne) (m) Veendam
  28. Gräper-Niemeijer J. (Jakoba) (v) Borgercompagnie
  29. Batting H. (Henk) (m) Veendam
  30. Mete T. (Tahsin) (m) Veendam
  31. Steenhuis K. (Klaas) (m) Veendam
  32. Olman C.J. (Joop) (m) Veendam

C. SP ( Socialistische Partij)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Veenstra L. (Lian) (v) Veendam
  2. Schoonewille H. (Harry) (m) Veendam
  3. Jonker L. (Luuk) (m) Wildervank
  4. van der Ende-Smit A. (Linda) (v) Veendam
  5. Beijne A. (Alexander) (m) Veendam
  6. Veenstra K. (Kelly) (v) Veendam
  7. Schoonewille A.D. (Angelique) (v) Veendam
  8. Koldenhof H.L. (Rens) (m) Wildervank
  9. te Kolstee M. (Menno) (m) Wildervank
  10. Roggekamp J. (Jade) (v) Veendam
  11. Verhagen J.G. (Janneke) (v) Wildervank
  12. Kalk R. (Koos) (m) Veendam
  13. Brouwer K.W. (Klaas) (m) Veendam
  14. van Petersen J. (Jos) (m) Veendam
  15. Holtman J. (Jan) (m) Wildervank

D. VUK

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Langen J.P. (Pé) (m) Wildervank
  2. Venema-van der Woude H. (Hilly) (v) Wildervank
  3. Stockmann E.C.E.M. (Edwin) (m) Veendam

E. CDA

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Drent-Sinot G.E.M. (Ingrid) (v) Veendam
  2. de Jong W.H. (Willem) (m) Veendam
  3. Hammenga A. (André) (m) Veendam
  4. Hilbrants-de Boer W.J. (Ina) (v) Veendam
  5. van der Meijden J.C.J. (Jan) (m) Veendam
  6. van Vliet G.H. (Gerard) (m) Veendam
  7. Oosting A.K. (Albert) (m) Veendam
  8. Bos H.F. (Fred) (m) Veendam
  9. Jonker-Westers M.S. (Maartje) (v) Veendam
  10. Laarman G.J. (Gerrit Jan) (m) Wildervank
  11. Yilmaz N. (Nurcan) (v) Veendam
  12. Wolterbeek R.H.F. (Rob) (m) Veendam
  13. Valkema K. (Klaas) (m) Veendam
  14. Volders A.G. (Albert) (m) Veendam
  15. Sloot R. (Roelof) (m) Veendam
  16. Wind B. (Bé) (m) Wildervank
  17. Levenga N.W. (Nanno) (m) Veendam

F. VVD

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Wierenga B. (Bert) (m) Veendam
  2. Meerloo - van Koldam B. (Ina) (v) Veendam
  3. von Henning D.A. (David) (m) Borgercompagnie
  4. Nieboer A.M. (Arjan) (m) Wildervank
  5. Bunskoek A. (Aaldert) (m) Veendam
  6. Kooistra F.H. (Frans) (m) Veendam
  7. Heikens G. (Gretha) (v) Veendam
  8. Hoogerduijn Strating G.J.E. (Geert Jan) (m) Wildervank
  9. Wright - van der Meer H. (Riekje) (v) Veendam
  10. Prins H. (Harrie) (m) Veendam

G. D66

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Schoenmaker-Tiems J.E. (Hanneke) Veendam
  2. Smid P. (Patrick) Veendam
  3. Narman-Işik E. (Esin) Veendam
  4. van der Linden D. (Dani) Veendam
  5. Koetse H. (Henk) Veendam
  6. Smit F.B. (Frans) Veendam
  7. Kromkamp T. (Trijntje) Veendam
  8. Deinum S.T. (Simon) Veendam
  9. Spelde A.A. (Alian) Wildervank

H. ChristenUnie

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Klamer D.J. (Dirk) (m) Veendam
  2. van Eerden-van der Molen A. (Ammy) (v) Veendam
  3. Helder S.W.R. (Rolf) (m) Veendam
  4. Stoel A.G. (Bram) (m) Veendam
  5. Kleiweg R.J. (Ronald) (m) Veendam
  6. Klamer T. (Thomas) (m) Veendam

I. GROENLINKS

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Ebeltjes G.H. (Gerie) (v) Veendam
  2. Boonstra L. (Lisette) (v) Veendam
  3. ten Veen R.C. (Rianne) (v) Veendam
  4. Mooijman T.C.M. (Theo) (m) Veendam

10. Nummering van de kandidatenlijsten

Nummering op grond van het aantal stemmen behaald bij de laatstgehouden verkiezing

Eerst zijn de kandidatenlijsten genummerd van de politieke groeperingen die een of meer zetels hebben behaald bij de laatstgehouden verkiezing, in de volgorde van de bij die verkiezing op de desbetreffende lijsten uitgebrachte aantallen stemmen. Voor zover nodig is rekening gehouden met samengevoegde aanduidingen. Bij een gelijk aantal stemmen is
er genummerd via loting. nummer aanduiding politieke groepering aantal stemmen bij laatste verkiezing

  1. GemeenteBelangen Veendam (GB) 3281
  2. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) 2103
  3. SP ( Socialistische Partij) 1659
  4. VUK 1106
  5. CDA 845
  6. VVD 827
  7. D66 530
  8. ChristenUnie 502
  9. GROENLINKS 454

Nummering van de overige lijsten

Vervolgens zijn de overige kandidatenlijsten genummerd in de volgorde van het aantal kieskringen waarvoor de lijst is ingeleverd. Bij een gelijk aantal kieskringen is er genummerd via loting.

11. Bezwaren van de aanwezige kiezers

Tijdens de zitting zijn:

  • geen bezwaren ingebracht.
  • de volgende bezwaren ingebracht

12. Ondertekening

Datum 4 februari 2022
Naam en handtekening voorzitter B.H.M. Link
Naam en handtekening leden